Skip to main content

Kursuse eesmärk:

Kuidas mõista surma ja tulla toime sellega seotud tunnetega.

Kursust juhendavad:

Maire Taska ja Helena Taska

Sündmus toimub:

Töötoas teeme igale ühele ka töö!

Registreeru

Kursusel tegeletakse inimese kõige sügavamate hirmudega – eksistensiaalsete hirmudega. Sünni hetkest alates hakkab inimene liikuma surma suunas. Sellel teekonnal kohtub ta oma suurimate hirmudega, eesmärgiks aru saada, et kirmud pole tunded, vaid negatiivsed mõttekonstruktsioonid, milles on võimalik vabaneda.

Meie kultuuris kipub surm ja sellest rääkimine olema tabu-teema ja seetõttu on inimestel tihtipeale surmaga seotud liigsed hirmud, mis on osalt tuleneb ka sellest, et me ei tea ju lõpuni, mis surm on.

Süsteemsest vaatevinklist vaadates kannavad inimesed lisaks enda hirmudele ka võõraid hirme. Kui keegi esivanematest elas üle tugeva surmahirmu, jäädes samal ajal šokiseisundisse, siis kogetud tunded liiguvad süsteemis järgnevatele põlvedele edasi. See tähendab, et järeltulijad kannavad sama hirmu edasi. Võttes ära võõra hirmu, jääb järele ainult inimese enda loomulik surmahirm, mis on ellujäämisinstinkti teenistuses.

Kursusel „Surm kui elujõud” saab vaadata silma oma surmahirmule, läbida protsessi, mille käigus surm muutub ressursiks ja hakkab tõukama elu poole. Sageli vaatab süsteemselt seotud ja hirmu küüsis inimene hingeb rohkem surma kui elu, seisab kõheldes elu ja surma vahel ning ei võta oma elu vastu.

Inimene liigub oma elus hirmu ja armastuse vahel. Hirmu ja armastuse vahele jäävad kõik tunded. Mida rohkem on inimesel hirme, seda vähem on armastust. Kõik, mida me kardame, võtab meilt jõudu. Kui me kardame otsa vaadata surmale, siis me kardame ka elada ja ei elagi täiel rinnal. Vaadates otsa iseenda surmale, me vabastame tee elule, sest tihtipeale me ei ela ka oma elu. Kui selgub, et me ei ela oma elu ja saatust, siis me ei olegi elanud. Ainult siis, kui me oleme oma elu peremehed ja ei karda, võime me julgemalt teha teatud samme ja otsuseid.

Kursusel on konstellatsioonimeetodi toel võimalus kohtuda oma elu ja surmaga, vabaneda süsteemsetest seotustest, mis takistavad nägemast ja reaalsuses ka elamast oma elu.
Selgub, et paljud ei võta oma elu vastu, seistes kahe vahel. See tähendab, et inimene vaadates rohkem surma kui elu.

Iga üks, kes tuleb kursust läbima, saab kohtuda oma elu ja surmaga.

Kohtade arv on piiratud!

Osalemine 120€

Loe rohkem meie teiste töötubade ja koolituste kohta.

Info ja registreerimine
TagasiRegistreeru