Skip to main content

Kursuse eesmärk:

Tutvuda paarisuhte ja peresüsteemi vaheliste seostega, teha diagnostikat personaalsele paarisuhtele.

Kursust juhendavad:

Maire Taska ja Helena Taska

Sündmus toimub:

04.12.2022 algusega kell 11.00 Kalijärve talu, Jäneda küla

Registreeru

Kursuse „Kuidas mõjutab paarisuhet peresüsteem?“ näol on tegemist teoreetilise töötoaga, mille käigus on kõigil osalejatel võimalik tutvuda paarisuhte ja peresüsteemi reeglitega ning teha konstellatsioonimeetodil põhinev personaalne paarisuhte diagnostika.

Lühikursus võimaldab teada saada, millised on peresüsteemide põhiseadused. Diagnostika tulemusel saab igaüks näha enda praeguse pere ning enda vanemate pere süsteemseid seaduspärasusi, oma kohta peresüsteemis ja mõju oma paarisuhtele.

Peresüsteemi ja paarisuhte diagnostika on konstellatsioonitööle eelnev testi-vorm ehk olukorra vaatlemise eesmärgil paigutatav hingepilt, kus uuritakse järgmist:

  • kas iga perekonnaliige on süsteemses mõttes oma „õigel kohal”,
  • kas kuulume täisväärtusliku liikmena oma suguvõsa süsteemi,
  • kes on jäetud peresüsteemist kõrvale,
  • millised sarnasusi on näha meie vanemate ning meie endi peredes – nii soodsaid kui takistavaid mustreid ja seoseid.

Selleks, et omada või luua head paarisuhet, on vaja leida õige koht oma vanemate peres ning katkestada ehk lõpetada varjatud sidemed endiste partneritega. Kui inimesel on jäänud oma vanemate peres esmased vajadused rahuldamata, siis otsitakse neid partnerites. Tekib tasakaalunihe – hakatakse nõudma enda partnerilt seda, mida peaksid andma vanemad. Partner väsib, seksuaalsuhted halvenevad, tekib kibestumine, otsitakse midagi muud või uut, luuakse kõrvalsuhteid (kui mitte otseselt siis vähemalt mõtetes), leitakse mingeid muid asendusi jne. Tekkiv pinge sunnib partnerist eemalduma. Samuti jahenevad suhted pärast aborti ning leina. Sageli järgneb kriis või ka lahutus.Pere tasakaalu jäävad tihti kummitama ka partnerite endised lõpetamata suhted. Eriti mõjutavad endised suhted lapsi. Tekkivad pinged poja ja isa või tütre ja ema vahel.

Läbi konstellatsioonipildi on võimalik näha pingete põhjuseid ning seejärel need kõrvaldada. Konstellatsioon võimaldab lõpetada sidemed endiste partneritega, teha nähtavaks abordijärgse varjatud leina ning peresuhted ja -liikmed pingetest vabastada ja partnerite vahelist suhet tasakaalustada.

Lühikursuse lõpus, kus igaüks on enda peresüsteemide puuduste ja voorustega tuttav, tehakse näidiskonstellatsioon. Kursusel tehtud peresüsteemi ja paarisuhte diagnostika tulemusel ilmnenut on igal osalejal võimalik soovi korral muuta ja tasakaalustada Taevas ja Maa keskuses või Jänedal Kalijärvel toimuvatel konstellatsioonidel.

Piirangut osalejatele ei ole.

Osalemistasu 100€ EPKA liikmetele
Osalemistasu 120€ mitte EPKA liikmetele

Loe rohkem meie teiste töötubade ja koolituste kohta.

Info ja registreerimine
TagasiRegistreeru