Skip to main content

Kursuse eesmärk:

Töö oma hirmudega, peresüsteemi hirmude ära tundmine ja nendest vabanemine.

Kursust juhendavad:

Maire Taska ja Helena Taska

Sündmus toimub:

Registreeru

Me teame, mida tähendab karta ja kujutame ette, mis on hirm. Mida tähendab suguvõsa hirm? Suguvõsa hirm seob meid esivanemate kogemustega. Suure osa informatsioonist, mis seoud ellujäämisstrateegitega, saavad inimesed oma esivanematelt. Kui süsteemis ehk suguvõsas on midagi juhtunud, siis tulevad esivanemad meid kaitsma. Info saabub alateadliku hoiatusena: „Kui sa seda teed, võib juhtuda midagi hirmsat. Parem ära seda tee, sest nii on kellegagi meist juba juhtunud.” Alateadvuslikult ehk hinge kaudu oleme seotud kõigi nendega, kellega on midagi juhtunud.
Tihti tekivad hirmud, millel polegi põhjust. Nagu tunded, lähevad ka hirmud suguvõsas ühelt põlvelt teisele edasi inimese kaitsmise eesmärgil. See kaitse võis olla vajalik võib-olla 18. – 19. sajandil ja toimida näiteks sõja ajal, aga kui esivanemate kaitse või hirm muutub taksituseks elus ja ei toeta käesolevas ajas meid, siis pole sel enam mõtet.

Iga inimest mõjutavad 300 esivanemat. Need kolmsada on eelnevate sajandite jooksul olnud sõjaolukorras, kogenud nälga, raskeid aegu, laste, meeste ja naiste surma. Isegi rahuajal tuli sageli eelnevates põlvkondades ette ka naiste ja laste surma sünnitusel. Kui paljud naised ei võta tänapäeval sünnitust ette hirmust, et nende või lapsega midagi juhtub? Põhjus on sageli just süsteemne: kunagi kellegagi nii juhtus! Kui paljud ei julge saada rikkaks? Põhjus selles, et kunagi kõik rikkad hävitati. Tekib muster, et pigem oman vähe, elan ära vähesega leppides, olen hall hiireke, aga vähemalt elus! Kui paljud ei julge enda või ka teiste eest seista! Põhjus selles, et kes pead tõstis, enda või teiste eest, suri. Ma parem ei räägi midagi!

Inimene sünnib kahe tundega – armastuse ja hirmuga. Kõik teised tunded jäävad nende vahele. Mida rohkem on hirme, seda vähem armastust. Iga laps sünnib hirmutundega, mis aitab tal ellu jääda, kaitseb, et ta ei hukkuks. Seega on osad edasiantavad hirmud positiivsed ehk kasulikud.

Kursusel vaadeldakse erinevaid hirmu vorme, eraldatakse inimesest võõrad hirmud, need, mis ei kuulu talle. Õpitakse vahet tegema oma ja võõraste hirmude vahel, sest Iga inimese enda hirm peab talle alles jääma. Oluline on õppida oma hirmudega sõbraks saada. Mis saaks olla parem, kui omada hirmu kui suurimat sõpra, kes annab täpselt märku, millal on ees ootamas midagi tõeliselt ohtlikku! Kui eraldada suguvõsa hirmud, jättes alles enda hirmu, kes on sõber, saame just õigel ajal märguande ees seisvast ohust.

Asendajana saavad osaleda kõik soovijad, piiranguid ei ole.

Osalemistasu asendajana 30€
Töö 170 €

Loe rohkem meie teiste töötubade ja koolituste kohta.

Info ja registreerimine
TagasiRegistreeru