Skip to main content

Maire Taska

Olen tänaseks teinud tuhandeid konstellatsioonitöid ja armastan väga oma tööd. Jõudsin süsteemse teraapia ja konstellatsioonimeetodini, kui poja hukkumise järel abi otsisin. Reisin Indiasse, kohtusin inimestega, kes soovitasid mul minna „Tunne ennast ja teisi“ kursusele. Saatsin sinna esialgu oma tütre Helena, kuna leidsin, et talle on sellist kursust rohkem vaja. Nähes aga sõna otseses mõttes mu silme all tütres toimunud muutust, otsustasin ka kursuse läbida. Kõike ise kogedes ja nähes, mida see kursus inimestele annab, kasvas soov ja mõte samasugusest eestikeelsest kursusest. Seetõttu läksin õppima kursuse „Tunne ennast ja teisi“ treeneriks. Kursuse ja järgneva treenerikoolituse jooksul tutvusin ka konstellatsiooni- meetodiga ja alustasin paralleelselt perekonstellööri õpinguid Riias. Alates 2007. aastast olen töötanud süsteemse paigutaja ehk konstellöörina ning teen jätkuvalt oma tööd suure armastuse ja naudinguga.

Maire Taska

Kasutan oma töös erinevaid tehnikaid ja meetodeid: perekonstellatsioonid, organisatsioonikonstellatsioonid, töö assotsiatiivsete kaartidega, töö ankrutega, muinasjutu- ja artteraapia, psühhokatalüüs. Olen isiksuse kasvu kursuste treener („Tunne ennast ja teisi“, „Mees ja naine“) ning juhendan erinevatel teemadel konstellatsioonipõhiseid kursusi ja töötubasid. Õpetan ja tutvustan oma loengutel süsteemsest mõtlemist, sellest lähtuvaid põhimõtteid ja reegleid, pere- ja organisatsioonikonstellatsioone. Viin läbi grupikonstellatsioone ning võtan vastu individuaalnõustamisele.

Minu õpingutee:

 • 2019 – Kliendikesksed Struktuursed konstellatsioonid (Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituut)
 • 2017 – Somatopsühholoogia ja psühhokatalüüs (Moskva Kõrgema Psühholoogia Instituut)
 • 2015 – Organisatsiooni konstellatsioonid (Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituut)
 • 2010 – Muinasjutu teraapia hariduses, psühholoogilises nõustamises ja äris (Praktilise Psühholoogia Instituut IMATON, Peterburg)
 • 2009 – Perekonstellatsioonid (Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituut)
 • 1982 – Ravikehakultuuri instruktor
 • 1982 – Ratsaspordi treeneri eriala (Kiievi Kehakultuuri Instituut)
 • Tallinna 46. Keskkool

Helena Taska

Helena Taska

Minu huvi psühholoogia vastu tärkas „Tunne ennast ja teisi“ kursuse läbimise järel. Astusin akadeemiasse NORD, sealt edasi viisid õpingud mind Tallinna Ülikooli. Pere loomise ja laste sünni tõttu tuli ülikooliõpingutesse mõneks ajaks paus. Samal ajal puutusin kokku konstellatsiooonide ja süsteemse mõtlemisega – see köitis mind niivõrd, et liitusin 2011. aastal esimese Eestis koostatud konstellööride õppegrupiga. Osalesin palju konstellatsioonidel ning olin kõikide järgnevate Eesti konstellatsiooniõppe kursuste tõlgiks. Tänu sellele oli võimalus pidevalt juurde õppida ja täiendada oma teadmisi. Hetkel lõpetan ülikooliõpinguid sotsiaaltöö erialal ning töötan aktiivselt konstellööri ja süsteemse terapeudina. Olen väga tänulik oma õpetajatele, Eesti Süsteemsete Lahenduste Keskuse juhile ja õppejõule Olga Knjazevale ja konstellöörile Maire Taskale, kes on mind jätkuvalt toetanud ja julgustanud sellel imelisel teel.

Oma töös kasutan erinevaid tehnikaid ja meetodeid: perekonstellatsioonid, organisatsioonikonstellatsioonid, töö assotsiatiivsete kaartidega, töö ankrutega, psühhokatalüüs. Olen isiksuse kasvu koolituste treener-stažöör ning juhendan erinevatel teemadel konstellatsioonipõhiseid kursusi ja töötubasid. Viin läbi grupikonstellatsioone ning võtan vastu individuaalnõustamisele.

Minu õpingutee:

 • 2019 – Kliendikesksed Struktuursd Konstellatsioonid (Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituut)
 • 2018 – Sotsiaaltöö (Tallinna Ülikool)
 • 2017 – Somatopsühholoogia ja psühhokatalüüs (Moskva Kõrgema Psühholoogia Instituut)
 • 2015 – Organisatsiooni konstellatsioonid (Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituut)
 • 2013 – Perekonstellatsioonid (Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituut)
 • 20…- Psühholoogia (Tallinna Ülikool)

Loe milliseid töötubasid ja koolitusi teeme.

Küsimuste puhul kirjuta või helista meile
KoolitusedKontakt