Skip to main content

Kursuse eesmärk:

Saada teadmised, kuidas töötada muinasjuttude ja unenägudega konstellatsioonitöös.

Kursust juhendavad:

Maire Taska

Sündmus toimub:

13.11.2022 algusega kell 11.00 Kalijärve talus, Jänedal.
NB! Kõigil konstellatsioonipäevadel võib paluda antud tööformaati.

Registreeru

Kõik müüdid ja muinasjutud mõjutavad meid rohkem kui otsesed sõnad. Kuuldud ja loetud muinasjuttude kujundid elavad meie hinges pikalt, nad kujundavad meie väärtuste süsteemi ja neil on lapsepõlvest alates oluline osa meie elustsenaariumi kujunemisel. Meie lemmikmuinasjutt on meie elu stsenaarium, mille järgi loome alateadlikult oma elu. Süüvides meile oluliste muinasjuttude sündmustikku ja muinasjututegelaste saatusesse, saame tuttavaks oma alatedlike hoiakute ja elustrateegiatega. Eelnimetatud seose tõttu saab muinasjutu kaudu lahendada elu jooksul ilmnevaid probleeme.

Konstellatsioonimeetod võimaldab alateadvuses talletunud muinajutu-kujundeid väljale paigutades vaadelda meie varjatud stsenaariumi. Muinasjutu ja kangelaste rollid,keda väljale paigutada, valib inimene ise. Muinasjutukonstellatsiooni pilt näitab ära momendi, kus inimene enam väljapääsu või uusi lahendusi ei näe. See on nagu ringiratast käimine, kus tehakse kogu aeg samu asju ega suudeta ringist välja hüpata. See on nagu veoautoga sõit mööda lõputult ühetaolisi taiga- või kõrbe- teid, kus võib panna telliskivi gaasipedaalile ja rahulikult autos viina juua. Et sellest välja hüpata, teise rütmi või temposse saada, on vaja näha ennast oma stsenaariumis kõrvalt. Teisisõnu: võtta gaasipedaalilt kivi ja ise valida tempo ning juhtida.

Elumoto on väljend, mida me sageli kasutame kas mõttes või valjult välja öeldes. See sisaldab lühidalt kokkuvõtet meie elumõttest. Sinna kuuluvad näiteks sellised väljendid: “Kes kannatab, see kaua elab.” “Igal pool on hea, kus meid ei ole.” “Elu on kannatusterada.” jne.
Elumoto näitab meie suhtumist kas iseendasse või maailma ning alateadlikult paneb see meid elama just sellist elu.
Konstellatsiooni käigus, paigutame üles iga sõna ja kirjavahemärgi selles lauses. Sealt saame info, kuidas meid mõjutab elumoto antud hetkes. Peale seda me teeme positiivse sekkumise, mille kaudu muudame lause sisu meile kasulikuks ja boonusena võime saada väga kasulikke sõnumeid igalt asendajalt.

Kursusel on võimalik uurida ka oma unenägusid. Kui unenägu on korduv ja seda on keeruline mõista, siis konstellatsiooni teel võib aru saada, mis on unenäo sõnum ja tähendus, millega meie elus see tegelikult seotud on.Sageli vajame kõige rohkem unenäost aru saamist, et see meid ei vaevaks. Saades oma unenäost aru, mõistes ja nähes, millega see meie elus sotud on, tekib vabanemine.

Nii unenäo, elumoto kui muinasjutu konstellatsiooni puhul on oluline kätte saada info, mis on jäämäe all peidus. See on võimalus näha probleemi ja seda tunnistada. Kui oleme info toonud teadvusesse, alles siis saab midagi ette võtta ja teha elus muudat! Ükskõik, mis meetodit kasutada, aga oluline on saada kätte info, mis on jäämäe all peidus. Läbi konstellatsiooni saame näha probleemi ja tunnistada. Siis on meil võimalus seda ka muuta.

Kasutades Albert Einsteini sõnu: „Hea meelega vaataks tõesti enda sisse, aga me ei saa probleemi lahendada selle mõttemaailmaga, millega me ta lõime.”

Kursus on mõeldud Konstellööridele.

Hind EPKA liikmetele 100 €
Mitteliikmetele 120€

Loe rohkem meie teiste töötubade ja koolituste kohta.

Info ja registreerimine
TagasiRegistreeru