Skip to main content

Kursuse eesmärk:

Elus kogutud raskuste eemaldamine oma elu elamiseks

Kursust juhendavad:

Maire Taska ja Helena Taska

Sündmus toimub:

Eelnevalt kokku lepitud ajal individuaalselt Kalijärve talus.

Maire tel. 53302773

Helena tel. 56676996

Registreeru

Meie eluteel mõjutavad meid paljud elulised tegureid, kuid üks suuremaid nendest on emaüsas oldud aeg. Sellel ajal me oleme ju emaga üks. Tundes ema valu ja üleelamisi, meie hinge suuremeelne mõtlemine otsustab, et ma sünnin, kasvan suureks ja teen kõik korda – suurest armastusest ema vastu. Paraku pole see aga võimalik, kuid otsuse tegemise hetkel hing seda ei tea. Nii me võtamegi omale juba sündides ülesanded, mida pole võimalik täita.

Sellise meetodi konstellatsioonitöö käigus paneme väljale hinge alates eostushetkest ja läbime aeglaselt päevade ja nädalatega, erineval ajal endapeale võetud koormaid ning vabastame need. Täiskasvanute töö puhul, me läbime samuti eostuse aja ja ülejäänud eluetapi mitte nädalate, vaid aastate kaupa. Need tööd on aeglased, kui põhjalikud. Juhul kui me avastame elutee käigus sügava trauma või mõne suurema probleemi, mis on elu mõjutanud, siis me elutee töö ajal seda ei lahenda, sest see vajab eraldi sügavamat lähenemist

Meie alateadvuses on talletatud kogu raseduse ajaperiood: kui ema sai teada rasedusest, kuidas ta selle vastu võttis, kuidas ta teatas isale ja lähedastele, millised olid nende reaktsioonid, kas ta oli oodatud või mitte jne. Siit võib tuleneda moment, et kuigi meil on suurepärased vanemad, millegi pärast ei võta me neid elu lõpuni vastu, sest me tunneme: „mind ei tahetud”, ma ei olnud oodatud laps raseduse perioodil jne

Me loeme põlvest –põlve edasikantavat infot läbi ema. Sealt tulevad tunded ja emotsioonid tekitavad meis nii traumasid kui ka loovad meis ellujäämisstrateegiad. Siit tekivad paljud lõimumised. Me võime sattuda valele kohale, hakata taastama kedagi unustatut või ühineda kellegiga, kes on unustatud. Tavaliselt teeme selliseid töid läbi ema väikelastele, kellel on kasvuraskused. Harvem täiskasvanutele. Tööde käigus toimub vabanemine võõrast ja kui põhjus on nähtav, siis saab sellega ka midagi ette võtta – toimub hinge tervenemine.

Avastades tööde käigus midagi rasket, mõis nõuab eraldi tähelepanu, teeme uue töö selle teemal alles paari kuupärast. Väiklaste puhul pole tänaseni seda vajadust olnud.

: autistist laps 5a, agressiivne ja täielik side puudumine vanematega. Laps ühines emaüsas suguvõsa läbielamata emotsioonidega, milleks olid surnute energiad, kuhu keegi vaadata ei saanud, sest see oli liiga valus. Laps võttis enda peale kõik need läbielamata emotsioonid ja kannatas selle all, muutudes hingelise valu tõttu aeg ajalt agressiivseks. Laps elas mustas augus. Ainukene inimene siin elus kellega säilis side, oli isapoolne vanaema. Et laps saaks elada rahulikumat elu, vajas ta just selle vanaema kontaktset lähedust.

Lahendus: Töö on vaja teha emale,et suguvõsa saaks vastu võtta minevikus toimunud õudused ja emaliin saaks puhastatud. Siis luua lapsel side emaga teisel tasandil,et laps saaks rahulikult oma vanemate juures elada.

Arvestama peab kuni 2 tunniga kuna töömaht on suur ja põhjalik.

Elutee töö hind kuni 15 eluaastani 200€
Alates 15. eluaastast 300€

Loe rohkem meie teiste töötubade ja koolituste kohta.

Info ja registreerimine
TagasiRegistreeru